google-site-verification: google388c62278fe343b2.html

Naše kompletní služby

V ordinaci Pediatria Viva MUDr. Jiřiny Drábkové poskytujeme malým pacientům komplexní lékařskou péči, od preventivních prohlídek až po léčbu běžných dětských onemocnění. Usilujeme o to, abychom zajistili zdravý vývoj dětí po celou dobu jejich dospívání a pomohli jim tak získat pevný základ pro první kroky jejich dospělého života. Pokud potřebujete o naší péči získat jakékoli další informace, neváhejte nám kdykoli zavolat nebo napsat a zeptat se na všechno, co Vás zajímá. Těšíme se na Vás!

Preventivní péče

Prakticky od narození se děti začínají v pravidelných intervalech setkávat se svým praktickým lékařem, který by se měl během preventivních prohlídek ujistit o jejich správném vývoji, poradit rodičům ve všech záležitostech souvisejících se zdravím jejich dětí a postarat se o to, aby podchytil všechny sebemenší známky počínajících problémů.

Po vstupní prohlídce absolvují děti preventivní prohlídky ve věku 14 dní, 6 týdnu, 3, 4, 6, 8, 10, 12 a 18 měsíců a od tří let pak každé dva roky až do devatenácti let, kdy by měly podstoupit výstupní prohlídku.

Obsah každého preventivního vyšetření se liší podle věku dítěte. Pravidelně ale zahrnuje komplexní fyzikální vyšetření, vyšetření očí, sluchu a řeči a obecné zhodnocení psychomotorického vývoje.

Očkování

Očkování je naprosto zásadní součástí prevence a v rámci rané péče o dítě se s ním budete setkávat ve dvou podobách: jako povinné očkování, které je hrazeno zdravotními pojišťovnami, a jako očkování nadstandardní, o jehož úhradu se musíte postarat sami. V prvním případě existuje oficiální očkovací kalendář, který je nutné z řady důvodů dodržovat. Do povinného očkování spadá tzv. hexavakcína, která zahrnuje očkování proti záškrtu, tetanu, černému kašli, dětské obrně, žloutence typu B a onemocněním způsobeným bakterií Haemophilus influenzae typu B. Dále se povinně očkuje i proti spalničkám, zarděnkám a příušnicím.

Pokud budete potřebovat pomoct s rozhodnutím, zda zvolit některé z nadstandardních očkovacích látek, poskytneme Vám k nim v ordinaci všechny potřebné informace a vysvětlíme Vám jejich výhody i nevýhody. V ordinaci nejčastěji nepovinně očkujeme proti klíšťové encefalitidě, meningokovým infekcím, žloutence typu A a B nebo rakovině děložního čípku.

Léčebná péče

V ordinaci si dáváme záležet na tom, abychom každý problém pokaždé nejdříve pečlivě zanalyzovali a mohli tak následně co nejrychleji navrhnout řešení. Pokud mají Vaše děti specifické problémy, které přesahují kompetenci praktického dětského lékaře, spolupracujeme na nich s příslušnými lékařskými specialisty. V ordinaci pracujeme s vybavením, které tvoří zásadní součást každé kvalitní ordinace pediatra: jde třeba o vyšetření CRP, které nám umožňuje určit, zda je nemoc dítěte virového nebo bakteriálního původu, nebo analyzátor moči, který nám dokáže dodat výsledek rozboru moči do několika minut. K dispozici máme i streptest, diagnostický nástroj pro určení streptokokové infekce, a další moderní diagnostické nástroje.

Další služby

V rámci naší ordinace poskytujeme svým pacientům i řadu doplňkových služeb, které jsou vedle prevence a léčby tradiční součástí činnosti dětského lékaře. Patří sem třeba nastřelování náušnic nebo vydávání nejrůznějších potvrzení (jako je potvrzení pro získání řidičského oprávnění, pro přijímací zkoušky, letní školy nebo brigády).